Firma Profili AquaSu Sistemleri Yer Altı Çalışmaları Genel Bilgiler Referanslar İletişim

TAM OTOMATİK SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

A-TEK TANKLI YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Suda eriyik halde bulunan kalsiyum, magnezyum iyonları su sertliğine sebeb olur. Tesisatlarda, ısıtma sistemlerinde, boya, apre tesislerinde, çamaşır, bulaşık ve ütü gibi cihazlarda telafisi mümkün olmayan arızalar oluşturur. Enerji sarfiyatını ve temizlik maddesi gibi kimyasal katkı maddelerinin tüketimini arttırırlar. Yumuşatılmış su, tesisat ve cihazlarınızı koruduğu gibi banyodan sonra saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırır.

AquaSu arıtım insan sağlığını ön planda tuttuğundan sistemlerimizde kullanılan reçine ve tanklar dünya gıda normlarına uygundur. Tanklar, basınca dayanımı sağlamak için üzeri lineer elyaf sarılmış, polietilendir.Tuz çözelti tankları korozyona en dayanıklı malzeme olan polietilenden yapılmıştır.

AquaSu tek tanklı tam otomatik yumuşatma sistemleri 40 ayrı model ve 3 farklı kontrol sistemi ile herkesin ihtiyacını en ekonomik ve maksimum verimle karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

AquaSu su yumuşatma sistemleri en ekonomik ve pratik sertlik giderme metodu olan iyon değiştirme yöntemi ile çalışır.

AquaSu zaman ayarlı kontrol sistemi cihazın üzerinde bulunan zaman saatinin önceden programlanması ile 1 günden 12 güne kadar istenilen periyotlarda otomatik olarak rejenerasyon yapar.

AquaSu kapasite ayarlı kontol sistemi cihazın üzerinde bulunan akışölçer ile tüketilen su miktarını hesaplayarak önceden proglamlanmış değere ulaşıldığında sistemi otomatik olarak jenerasyona sokar.

AquaSu sertlik sensörlü kontrol sisteminde çıkış suyu sertliği her 3-15 dakikada bir özel dizaynlı elektrospektrofotometre ile ölçülür. Çıkış suyu sertliği proglamlanan sertlik değerini aştığında sistem rejenerasyona başlar.

AquaSu su arıtma sistemlerinde kullanıcının maksimum rahatlığı düşünülmüştür. Tuz tankı taşmalarına karşı otomatik şamandıralı dolum ve rejenerasyonda tuzlu su çözeltisi bittiğinde hava emmeye karşı air check koruma sistemi mevcuttur.


STANDART ÖZELLİKLER
İşletme Basıncı:2 - 8 bar
Basınç Kaybı: 1 bar
Çalışma Sıcaklığı: 4 - 40 °C
Besleme Gerilimi:220v 50Hz
Mineral Cinsi: Kuvvetli çözünmez katyonik reçine


B- TANDEM YUMUŞATMA SİSTEMLERİ:

Endüstriyel uygulamalarda 24 saat kesintisiz çalışan işletmelerde, tesisatı ve makinaları korumak, en önemlisi standart kalitede üretim yapabilmek için, su sertliğinin değişken olmaması gerekmektedir.

Kesintisiz yumuşak suya ihtiyacı olan işletmelerde, AquaSu çift tanklı (tandem) sistemler kullanılarak bu ihtiyaç en ekonomik şekilde ve maksimum verimle karşılanabilir.

Tandem sistemler kapasite ayarlıdır. Kapasitesi 20 m3/h ten büyük olan sistemlerde isteğe bağlı olarak sertlik sensörü kullanılabilir.

AquaSu kapasite ayarlı kontrol sistemi cihazınızın üzerinde bulunan akışölçer ile tüketilen su miktarını hesaplayarak önceden programlanmış değere ulaşıldığında sistemi otomatik olarak rejenerasyona sokar.

AquaSu sertlik sensörlü kontrol sisteminde çıkış suyu, 3-15 dakikada bir özel dizayn edilmiş elektrospektrofometre ile ölçülür. Çıkış suyu programlanan sertlik değerini aştığında sistem rejenerasyona geçer.

AquaSu arıtım sistemlerinde insan sağlığı ön planda tutulduğundan sistemlerimizde kullanılan reçine ve tanklar dünya gıda normlarına uygundur. Tanklar, basınca dayanıklılığı sağlamak için üzeri lineer elyaf sarılmış polietilendir. Tuz çözelti tankları, korozyona en dayanıklı malzeme olan polielitenden yapılmıştır. Tüm sistemlerimizde tuz tankı taşmalarına karşı otomatik şamandıralı dolum ve rejenasyon sırasında tuzlu su çözeltisi bittiğinde hava emmeye karşı air check koruma sistemi mevcuttur.


STANDART ÖZELLİKLER
İşletme Basıncı:2 - 8 bar
Basınç Kaybı: 1 bar
Çalışma Sıcaklığı: 4 - 40 °C
Besleme Gerilimi:220v 50Hz
Mineral Cinsi: Kuvvetli çözünmez katyonik reçine


OTOMATİK YUMUŞATMA ÜNİTELERİNİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ :

Sudan etkilenmeyen fiberglass gövde yapısı

Düşük enerji tüketimi

Tam otomatik

Dünyanın en çok kullanılan valf tipi (Fleck)

Minimum bakım

PLC sistemlerine uygunluk

2 - 8 bar çalışma aralığı

Üstün nitelikli reçine

Az yedek parça gereksinimi

Rejenerasyon sırasında kullanımdaki suyun kesilmesini önleyen otomatik by-pass sistemi

Her yumuşatma serisinin dublex veya volumetrik olabilme imkanı

En ekonomik işletme gideri

En ekonomik yatırım maliyeti